SAĞLIK KÜLTÜR VE SPOR DAİRE BAŞKANLIĞI

Haberler & Duyurular
Yönetici Girişi

Atatürkçü Düşünce Kulübü – “Bir Kitap Bir Umut” Kampanyasıyla Okullara Kütüphane Kuruyor

 

        Ordu Üniversitesi Atatürkçü Düşünce Kulübü tarafından “Bir Kitap Bir Umut” adıyla düzenlenen Kitap Bağışı kampanyası sırasında toplanan kitaplar öğrencilerle buluştu. Gölköy Anadolu Lisesi öğrencilerinin gönderdiği mektuba kayıtsız kalmayan üniversitemiz Atatürkçü Düşünce Kulübü öğrencileri “Bir Kitap Bir Umut” bağış kampanyasını başlatarak 730 adet kitabı öğrencilerin ve akademisyenlerin katılımıyla, üniversitemizin tahsis ettiği araçla Gölköy Anadolu Lisesi’ne elden teslim etti.

 

      Saat 11.30’da Gölköy Anadolu Lisesi’ne gelen öğrencilerimiz ve akademisyenlerimiz okul idarecileri ve öğrencileri tarafından karşılandı. Tanışma ve karşılama sonrası öğrencilerle birlikte okulun kütüphanesi ziyaret edildi. Kütüphane’de mektubu gönderen öğrenciler ve öğretmenlerle yapılan kısa toplantı sonrasında bağışlanan kitaplar lise öğrencileri ve üniversitemizin öğrencileri tarafından kütüphane kitaplıklarına yerleştirildi. 

 

 

     Kitapların kütüphane kitaplıklarına yerleştirilmesinin ardından üniversitemizin akademisyenlerinden Kulüp Akademik Danışmanı Yrd. Doç.Dr Deniz YILDIRIM, Yrd. Doç. Dr Evren HASPOLAT, Yrd. Doç.Dr Çağatay Edgücan ŞAHİN, İnşaat Mühendisi Vuslat ÇOLAKOĞLU ve Atatürkçü Düşünce Kulübü öğrencileri tarafından üniversite ve meslek seçimine dair liseli öğrencilere konferans verildi, öğrencilerin soruları yanıtlandı, üniversitemiz hakkında bilgi verildi.

 

Konferansın ardından Gölköy Anadolu Lisesi Müdür Yardımcıları Engin BİÇİCİ, Erol AKKAŞ ve Salim AKKAYA üniversitemiz Atatürkçü Düşünce Kulübü öğrencilerine Gölköy ilçesinin eşsiz doğal güzelliklerini gezdirdi. Ordu Üniversitesi Atatürkçü Düşünce Kulübü öğrencileri Gölköy Anadolu Lisesi ile başlattıkları “Bir Kitap, Bir Umut” kampanyasını her ay bir ilçede bir okula kütüphane kurarak devam ettireceklerini ve üniversiteye dair bilgilendirici konferanslar yapacaklarını vurguladılar.