SAĞLIK KÜLTÜR VE SPOR DAİRE BAŞKANLIĞI

Haberler & Duyurular
Yönetici Girişi

Ünlü Yapımcı Arif Keskiner ODÜ’de Öğrencilerle Söyleşi Gerçekleştirdi

 

 

 

 

     Sinema yapımcısı ve yazar Arif Keskiner Üniversitemiz Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencileri ile mesleki deneyimlerini paylaştı. 

     Güzel Sanatlar Fakültesinde gerçekleştirilen etkinliğe Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Derya Bostancı, Yeni Medya Kulübü akademik danışmanı Doç. Dr. Mehmet Yılmaz, akademisyenler ve öğrenciler katıldı. 

    Yeni Medya Kulübü tarafından organize edilen etkinliğe konuk olan sinema yapımcısı ve yazar Arif Keskiner, sinema hayatındaki mesleki deneyimlerini öğrencilerle paylaştı. Keskiner, “Sinemaya İstanbul’da gazetecilik yaparak ve şiir yazarak başladım. Dönemin ünlü şairleri ve yazarlarıyla tanışıp, onlarla arkadaşlığımızı geliştirdikten sonra kendime sinema hayatında yer buldum. Türk sinemasının ünlü yönetmenleri Zeki Öktem, Memduh Ün, Atıf Yılmaz ile dostluklarım oldu. Ayrıca, Yılmaz Güney, Tarık Akan, Kemal Sunal, Kadir İnanır, Türkan Şoray gibi ünlü isimlerle de çalışma fırsatım oldu.” dedi. 

   Türk sinemasının bugünkü durumundan umutsuz olmadığını belirten Keskiner, “Türk sinema sektöründe güzel filmler yapılıyor. Gelişen teknolojinin de katkısı büyük, bizim zamanımızdaki gibi sıkıntılı film çekimleri söz konusu değil. Güzel sanatlar fakültelerinin sinema bölümlerinden mezun olan genç arkadaşlarımızın da bu sektöre önemli katkılarının olacağını düşünmekteyim.” şeklinde konuştu.